تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی دهیاری روستای بوگ - فرماندار جدید قصرقند خبر داد

فرماندار جدید قصرقند خبر داد

نویسنده :محمد آبادیان
تاریخ:جمعه 29 فروردین 1393-09:37 ق.ظ


تشکیل شورای هم‌اندیشی شهرستان قصرقند

  فرماندار جدید قصرقند گفت: به منظور شتاب‌بخشی در زمینه توسعه و عمران شهرستان قصرقند به زودی شورای هم‌اندیشی در این شهرستان تشکیل می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بخش ساربوک :، حمیرا ریگی در مراسم تودیع و معارفه فرماندار قصرقند اظهار کرد: پیشاپیش میلاد دخت پیامبر گرامی اسلام (ص) و روز زن را تبریک می‌گویم و از استاندار، امامان جمعه، نمایندگان مجلس و سایر افرادی که در این مراسم حضور یافتند، تقدیر و تشکر می‌شود.

وی افزود: برای توسعه و عمرانی بیشتر شهرستان، به زودی شورای هم‌اندیشی در شهرستان قصرقند برگزار می‌شود.

فرماندار جدید قصرقند گفت: از استاندار و نمایندگان خواسته می‌شود با توجه به نوپا بودن شهرستان قصرقند، توجه بیشتری به این شهرستان داشته باشند تا شاهد رشد و تعالی بیش از پیش در آن باشیم.

ریگی بیان کرد: سامانه پیامکی 10009155452016 از امروز فعال بوده و آماده دریافت مشکلات مردمی منطقه است.

مولوی فضل‌الله رئیسی امام جمعه بخش ساربوک نیز در این مراسم از استاندار به خاطر حسن انتخاب بجای وی در معرفی فرماندار جدید قصرقند گفت: از استاندار می‌خواهیم در زمینه آبادانی و رونق شهر بیشتر توجه و مساعدت کنند تا با همکاری و همدلی همدیگر گام‌های سازنده‌ای برداریم.

رئیس شورای شهرستان قصرقند نیز با تشکر از مدعوین در این مراسم و سفر اخیر مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی به شهرستان قصرقند، اظهار کرد: وام‌های خشکسالی امروزه پرداخت آن بر دوش کشاورزان منطقه سنگینی می‌کند لذا از استاندار خواستار پیگیری این موضوع هستیم.

عبدالله رئیسی گفت: هم‌چنین از استاندار درخواست می‌شود تا نسبت به اختصاص سهمیه استخدام شهرستانی و بومی در این منطقه و تغییر تعرفه برق برای شهرستان که 9 ماه زمستان و 3 ماه تابستان اعمال شده است را پیگیری کنند.

امام جمعه نیک‌شهر با تشکر از ریاست جمهور و هیئت همراه به استان و شهرستان‌های استان، خواستار اختصاص اعتبار برای استان و شهرستان‌های قصرقند و نیک‌شهر شد.

حجت‌الاسلام احمد لطفیان سرگزی گفت: میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن را در پیش داریم، این ایام خجسته را به همه مادران و زنان مسلمان تبریک عرض می‌کنیم.

وی افزود: در زمینه خدمت کردن به مردم، مسئله زن و مرد نداریم، وظیفه همه فقط خدمتگزاری است.

یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار، کنارک، نیک‌شهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از استاندار، پیگیری سد هلنچکان یا کاجو، بازسازی سیل بند حفاظتی شهرستان قصرقند، احداث پل قصرقند، ایجاد دانشگاه آزاد، احداث سردخانه، احداث پل حمیری و رفع کمبود فضاهای آموزشی را خواستاریم.

فرماندار سابق قصرقند هم اظهار کرد: بنده به مدت یک سال و 29 روز خدمتگزار مردم شهرستان قصرقند بودم.

کوروش محمدی افزود: با توجه به اینکه رأی 90 درصدی مردم قصرقند به دولت تدبیر و امید منظور شد، نشان دهنده مطالبات مردم و خدمتگزاری برای این مردم است که امیدواریم مطالبات مردم در دولت تدبیر و امید محقق شود.

وی بیان کرد: از استاندار در خصوص انتخاب فرماندار جدید تشکر می‌شود.

فرماندار سابق قصرقند به مطالبات مردمی اشاره و گفت: احداث سد کاجو، احداث جاده تلنگ به قصرقند، احداث جاده چندوکان به سد زیردان به طول 45 کیلومتر، جاده قصرقند به کاجو و تسطیع زمین‌های کشاورزی از جمله مطالبات و خواسته‌های مردم منطقه است که باید پیگیری شود.

در پایان مراسم، حمیرا ریگی به عنوان فرماندار جدید شهرستان قصرقند به طور رسمی آغاز به کار کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان:

هیچ تبعیضی بین اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان وجود ندارد

  استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ تبعیضی بین زن و مرد و اقوام و مذاهب استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد و فقط شایسته‌سالاری مدنظر است.

 علی اوسط هاشمی در مراسم تودیع و معارفه فرماندار جدید شهرستان قصرقند در جمع ائمه جمعه شیعه و سنی، مسئولان، معتمدین، سران طوایف و نمایندگان و مردم شهرستان قصرقند اظهار کرد: امروز خرسندم از اینکه مردم قصرقند با این جمعیت زیاد از معارفه فرماندار زن استقبال کرده‌اند.

وی افزود: از انتخاب فرماندار زن که در این روزهای مبارک تعلق دارد به میلاد دخت پیامبر اکرم (ص) حضرت فاطمه (س) و روز مادر، اگر می‌دانستم در انتخاب فرماندا زن، جمعیت زیادی حضور می‌یابند، 50 الی 60 درصد فرمانداران استان را زن انتخاب می‌کردم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به فرموده حضرت امام (ره) «از دامن زن، مرد به معراج می‌رود»، بنابراین از دامان زنان است که مردان و فرزندانی موفقی داریم.

هاشمی بیان کرد: هیچ تبعیضی بین زن و مرد، اقوام و مذاهب وجود ندارد و نخواهد داشت.

وی افزود: با خودباوری و منابع درونی که همان اصل انسانی است بر تحریم‌ها غلبه خواهیم کرد و از فکر انسانی، تکنولوژی و علم به دست می‌آوریم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از حضور این همه جمعیت در این مراسم بسیار خرسندم که انتخاب درستی کردم برای من آنچه مهم است، شایستگی، ادراک و لیاقت است.

هاشمی اضافه کرد: آنچه که من از خانم ریگی شناخت دارم  در بطن وزارت کشور بوده و مراکز بخشداری را طی کرده است وی دارای فکر و ایده است، بنابراین از شما خواسته می‌شود تا به نخستین فرماندار زن در دولت تدبیر و امید شهرستان قصرقند کمک کنید.

وی گفت: هم‌چنین نخستین فرماندار زن در شهرستان هامون، و نخستین معاون زن در استانداری سیستان و بلوچستان بعد از 35 سال در این استان انتخاب شدند.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وزیر کشور آقای رحمانی فضلی به استانداران اعلام کرد که معاونان و فرمانداران را از کابینه زنان انتخاب کنید و رئیس جمهور هم برای این مقوله اهمیت زیادی قائل هستند.

هاشمی افزود: بنابراین فرماندار جدید را حمایت و کمک کنید تا بتواند نام نیک بر این شهرستان داشته باشد.

وی بیان کرد: کوروش محمدی فرماندار سابق شهرستان قصرقند نیز زحمات زیادی کشیدند و دعای خیر شما سرمایه وی باشد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان بیان کرد: با مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان هماهنگی شد تا راه بیچند بخش تلنگ به قصرقند تا پایان امسال آسفالت شود.

هاشمی افزود: حق آبه سد زیردان هم قول می‌دهم پیگیری شود و مشکلات مربوط در این زمینه برطرف شود.

وی عنوان کرد: از فرماندار جدید شهرستان خواسته می‌شود تا شورای هم‌اندیشی با حضور نخبگان، فرهیختگان، فرمانداران و بخشداران سابق منطقه و بازنشسته‌ها تشکیل دهد و برای توسعه و آبادانی این شهرستان از تجارب این افراد بهره ببرد.

استاندار سیستان و بلوچستان هم‌چنین از فرماندار جدید خواستار راه‌اندازی صندوق توسعه در این شهرستان شد.

با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و دیگر مسئولان، حمیرا ریگی به عنوان فرماندار جدید شهرستان قصرقند معرفی و از خدمات کوروش محمدی فرماندار سابق تقدیر شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ترانه
جمعه 29 فروردین 1393 12:56 ب.ظ
مطالب وبلاگت رو خودت نوشتی؟ با اجازت من چندتا مطالبت رو زدم توی وبلاگم . آپم مایل بودی تبادل لینک اتوماتیک هم وبلاگم داره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.